3/8 Sq. Dr. Z-Series TORX® T50 Bit Socket - Length 50mm
| Input Drive Size: | 3/8" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 50mm |
| Type: | TORX® Bit Socket |
| Output Size: | T50 |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D Size: | 17mm |
| D1 Size: | 8.9mm |
| H Size: | 23.5mm |
| L Size: | 50mm |


Description
| Input Drive Size: | 3/8" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 50mm |
| Type: | TORX® Bit Socket |
| Output Size: | T50 |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D Size: | 17mm |
| D1 Size: | 8.9mm |
| H Size: | 23.5mm |
| L Size: | 50mm |























