3/8 Sq. Dr. Universal TORX® E6 Socket - Length 44.9mm
| Input Drive Size: | 3/8" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 44.9mm |
| Type: | TORX Universal Socket |
| Output Size: | E6 |
| Opening: | TORX |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 7.9mm |
| D2 Size: | 19mm |
| H Size: | 5.4mm |
| L Size: | 44.9mm |
Original: $38.10
-65%$38.10
$13.33

Description
| Input Drive Size: | 3/8" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 44.9mm |
| Type: | TORX Universal Socket |
| Output Size: | E6 |
| Opening: | TORX |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 7.9mm |
| D2 Size: | 19mm |
| H Size: | 5.4mm |
| L Size: | 44.9mm |























