3/8 Sq. Dr. Round Shank Tamper-Resistant TORX® T45H Bit Socket - Length 100mm


| Input Drive Size: | 3/8" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 100mm |
| Type: | Tamper Resistant TORX® Bit Socket |
| Output Size: | T45H |
| Opening: | Tamper Resistant |
| Round Shaft: | Yes |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D Size: | 20mm |
| D1 Size: | 8mm |
| H Size: | 73.5mm |
| L Size: | 100mm |

Original: $19.45
-65%$19.45
$6.81

Description


| Input Drive Size: | 3/8" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 100mm |
| Type: | Tamper Resistant TORX® Bit Socket |
| Output Size: | T45H |
| Opening: | Tamper Resistant |
| Round Shaft: | Yes |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D Size: | 20mm |
| D1 Size: | 8mm |
| H Size: | 73.5mm |
| L Size: | 100mm |
























