3/8 Sq. Dr. Round Shank Tamper-Resistant TORX® T27H - Length 100mm
| Input Drive Size: | 3/8" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 100mm |
| Type: | Tamper Resistant TORX® Bit Socket |
| Output Size: | T27H |
| Opening: | Tamper Resistant |
| Round Shaft: | Yes |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D Size: | 18mm |
| D1 Size: | 5.2mm |
| H Size: | 73.5mm |
| L Size: | 100mm |
Original: $17.47
-65%$17.47
$6.11

Description
| Input Drive Size: | 3/8" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 100mm |
| Type: | Tamper Resistant TORX® Bit Socket |
| Output Size: | T27H |
| Opening: | Tamper Resistant |
| Round Shaft: | Yes |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D Size: | 18mm |
| D1 Size: | 5.2mm |
| H Size: | 73.5mm |
| L Size: | 100mm |























