3/8 Sq. Dr. Socket Whitworth 1/2 12 point Length 33mm
| Input Drive Size: | 3/8" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 33mm |
| Type: | 12 Point Whitworth Socket |
| Output Size: | 1/2" |
| Opening: | 12pt |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 30.8mm |
| D2 Size: | 27.5mm |
| H Size: | 15.5mm |
| L Size: | 33mm |


Description
| Input Drive Size: | 3/8" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 33mm |
| Type: | 12 Point Whitworth Socket |
| Output Size: | 1/2" |
| Opening: | 12pt |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 30.8mm |
| D2 Size: | 27.5mm |
| H Size: | 15.5mm |
| L Size: | 33mm |























