3/8 Sq. Dr. Socket Whitworth 9/16 6 point Length 35mm

| Input Drive Size: | 3/8" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 35mm |
| Type: | Whitworth 6 Point Socket |
| Output Size: | 9/16" |
| Opening: | 6pt Whitworth |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 34.5mm |
| D2 Size: | 30.5mm |
| H Size: | 17mm |
| L Size: | 35mm |



Description

| Input Drive Size: | 3/8" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 35mm |
| Type: | Whitworth 6 Point Socket |
| Output Size: | 9/16" |
| Opening: | 6pt Whitworth |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 34.5mm |
| D2 Size: | 30.5mm |
| H Size: | 17mm |
| L Size: | 35mm |
























