3/8 Sq. Dr. Socket Whitworth 7/16 6 point Length 32mm

| Input Drive Size: | 3/8" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 32mm |
| Type: | Whitworth 6 Point Socket |
| Output Size: | 7/16" |
| Opening: | 6pt Whitworth |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 28mm |
| D2 Size: | 26mm |
| H Size: | 14.5mm |
| L Size: | 32mm |



Description

| Input Drive Size: | 3/8" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 32mm |
| Type: | Whitworth 6 Point Socket |
| Output Size: | 7/16" |
| Opening: | 6pt Whitworth |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 28mm |
| D2 Size: | 26mm |
| H Size: | 14.5mm |
| L Size: | 32mm |
























