3/8 Sq. Dr. 6 point Metric Chrome Socket in 5.5mm

| Input Drive Size: | 3/8" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 26mm |
| Type: | Whitworth 6 Point Socket |
| Output Size: | 5.5mm |
| Opening: | 6pt Whitworth |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 8.9mm |
| D2 Size: | 17.3mm |
| H Size: | 5.5mm |
| L Size: | 26mm |



Description

| Input Drive Size: | 3/8" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 26mm |
| Type: | Whitworth 6 Point Socket |
| Output Size: | 5.5mm |
| Opening: | 6pt Whitworth |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 8.9mm |
| D2 Size: | 17.3mm |
| H Size: | 5.5mm |
| L Size: | 26mm |
























