3/8 Sq. Dr. 6-Point SAE Chrome Socket in 1/2"

| Input Drive Size: | 3/8" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 26mm |
| Type: | 6 Point Socket |
| Output Size: | 1/2" |
| Opening: | 6pt |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 18mm |
| D2 Size: | 17mm |
| H Size: | 9.5mm |
| L Size: | 26mm |

Original: $7.27
-65%$7.27
$2.54

Description

| Input Drive Size: | 3/8" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 26mm |
| Type: | 6 Point Socket |
| Output Size: | 1/2" |
| Opening: | 6pt |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 18mm |
| D2 Size: | 17mm |
| H Size: | 9.5mm |
| L Size: | 26mm |























