3/8 Sq. Dr. Industrial TORX® E6 Socket - Length 26mm


| Input Drive Size: | 3/8" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 26mm |
| Type: | TORX® Socket |
| Output Size: | E6 |
| Opening: | TORX® |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 8.3mm |
| D2 Size: | 17.3mm |
| H Size: | 5.4mm |
| L Size: | 26mm |



Description


| Input Drive Size: | 3/8" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 26mm |
| Type: | TORX® Socket |
| Output Size: | E6 |
| Opening: | TORX® |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 8.3mm |
| D2 Size: | 17.3mm |
| H Size: | 5.4mm |
| L Size: | 26mm |

























