3/8 Sq. Dr. Industrial TORX® E16 Socket - Length 26mm


| Input Drive Size: | 3/8" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 26mm |
| Type: | TORX Socket |
| Output Size: | E16 |
| Opening: | TORX |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 18.1mm |
| D2 Size: | 17mm |
| H Size: | 11.8mm |
| L Size: | 26mm |



Description


| Input Drive Size: | 3/8" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 26mm |
| Type: | TORX Socket |
| Output Size: | E16 |
| Opening: | TORX |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 18.1mm |
| D2 Size: | 17mm |
| H Size: | 11.8mm |
| L Size: | 26mm |

























