3/8 Sq. Dr. Socket 7mm 6 point Length 26mm
| Input Drive Size: | 3/8" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 26mm |
| Type: | 6 Point Socket |
| Output Size: | 7mm |
| Opening: | 6pt |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 10.8mm |
| D2 Size: | 17.3mm |
| H Size: | 6.5mm |
| L Size: | 26mm |


Description
| Input Drive Size: | 3/8" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 26mm |
| Type: | 6 Point Socket |
| Output Size: | 7mm |
| Opening: | 6pt |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 10.8mm |
| D2 Size: | 17.3mm |
| H Size: | 6.5mm |
| L Size: | 26mm |























