✨ New Arrivals Just Dropped!Explore
3/8 Sq. Dr. Universal Socket Whitworth 7/16 12 point Length 57.5mm

| Input Drive Size: | 3/8" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 57.5mm |
| Type: | 12 Point Whitworth Universal Socket |
| Output Size: | 7/16" |
| Opening: | 12pt |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 28.3mm |
| D2 Size: | 19mm |
| H Size: | 16.8mm |
| L Size: | 57.5mm |

$50.94
3/8 Sq. Dr. Universal Socket Whitworth 7/16 12 point Length 57.5mm—
$50.94


Description

| Input Drive Size: | 3/8" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 57.5mm |
| Type: | 12 Point Whitworth Universal Socket |
| Output Size: | 7/16" |
| Opening: | 12pt |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 28.3mm |
| D2 Size: | 19mm |
| H Size: | 16.8mm |
| L Size: | 57.5mm |
























