3/8 Sq. Dr. Universal Socket Whitworth 3/8 12 point Length 54.5mm

| Input Drive Size: | 3/8" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 54.5mm |
| Type: | 12 Point Whitworth Universal Socket |
| Output Size: | 3/8" |
| Opening: | 12pt |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 24.5mm |
| D2 Size: | 19mm |
| H Size: | 13.8mm |
| L Size: | 54.5mm |



Description

| Input Drive Size: | 3/8" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 54.5mm |
| Type: | 12 Point Whitworth Universal Socket |
| Output Size: | 3/8" |
| Opening: | 12pt |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 24.5mm |
| D2 Size: | 19mm |
| H Size: | 13.8mm |
| L Size: | 54.5mm |
























