1 Sq. Dr. Socket 40mm 6 point Length 65mm

| Input Drive Size: | 1" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 65mm |
| Type: | 6 Point Socket |
| Output Size: | 40mm |
| Opening: | 6pt |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 56.5mm |
| D2 Size: | 53mm |
| H Size: | 27mm |
| L Size: | 65mm |

Original: $54.57
-65%$54.57
$19.10

Description

| Input Drive Size: | 1" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 65mm |
| Type: | 6 Point Socket |
| Output Size: | 40mm |
| Opening: | 6pt |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 56.5mm |
| D2 Size: | 53mm |
| H Size: | 27mm |
| L Size: | 65mm |






















