3/8 Sq. Dr. Universal Socket 12mm 12 point Length 50mm

| Input Drive Size: | 3/8" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 50mm |
| Type: | 12 Point Universal Socket |
| Output Size: | 12mm |
| Opening: | 12pt |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 17mm |
| D2 Size: | 19mm |
| H Size: | 10.3mm |
| L Size: | 50mm |



Description

| Input Drive Size: | 3/8" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 50mm |
| Type: | 12 Point Universal Socket |
| Output Size: | 12mm |
| Opening: | 12pt |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 17mm |
| D2 Size: | 19mm |
| H Size: | 10.3mm |
| L Size: | 50mm |

























