3/8 Sq. Dr. Universal Bit Socket 8mm Hex Length 62mm

| Input Drive Size: | 3/8" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 62mm |
| Type: | Universal Hex Bit Socket |
| Output Size: | 8mm |
| Output Shape | 6pt |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D Size: | 19mm |
| H Size: | 15.5mm |
| L Size: | 62mm |



Description

| Input Drive Size: | 3/8" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 62mm |
| Type: | Universal Hex Bit Socket |
| Output Size: | 8mm |
| Output Shape | 6pt |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D Size: | 19mm |
| H Size: | 15.5mm |
| L Size: | 62mm |

























