✨ New Arrivals Just Dropped!Explore
1/4 Sq. Dr. TORX® T10 Bit Socket - Length 80mm

TORX® is recognized as one of the three most efficient fastening systems because of their ability to transfer greater torque, reduce load and virtually eliminate tool slippage.

| Input Drive Size: | 1/4" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 80mm |
| Type: | TORX® Bit Socket |
| Output Size: | T10 |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D Size: | 11.9mm |
| H Size: | 64mm |
| L Size: | 80mm |

$4.84
Original: $13.83
-65%1/4 Sq. Dr. TORX® T10 Bit Socket - Length 80mm—
$13.83
$4.84

Description

TORX® is recognized as one of the three most efficient fastening systems because of their ability to transfer greater torque, reduce load and virtually eliminate tool slippage.

| Input Drive Size: | 1/4" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 80mm |
| Type: | TORX® Bit Socket |
| Output Size: | T10 |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D Size: | 11.9mm |
| H Size: | 64mm |
| L Size: | 80mm |























