✨ New Arrivals Just Dropped!Explore
1/2 Sq. Dr. Bit Socket TORX® T45 Length 140mm
TORX®
is recognized as one of the three most efficient fastening systems because of their ability to transfer greater torque, reduce load and virtually eliminate tool slippage.
| Input Drive Size: | 1/2" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 140mm |
| Type: | TORX® Bit Socket |
| Output Size: | T45 |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D Size: | 22mm |
| H Size: | 103.5mm |
| L Size: | 140mm |
$22.51
1/2 Sq. Dr. Bit Socket TORX® T45 Length 140mm—
$22.51


Description
TORX®
is recognized as one of the three most efficient fastening systems because of their ability to transfer greater torque, reduce load and virtually eliminate tool slippage.
| Input Drive Size: | 1/2" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 140mm |
| Type: | TORX® Bit Socket |
| Output Size: | T45 |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D Size: | 22mm |
| H Size: | 103.5mm |
| L Size: | 140mm |
























