✨ New Arrivals Just Dropped!Explore
1/2 Sq. Dr. Bit Socket TORX® T25 Length 100mm
TORX®
is recognized as one of the three most efficient fastening systems because of their ability to transfer greater torque, reduce load and virtually eliminate tool slippage.
| Input Drive Size: | 1/2" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 100mm |
| Type: | TORX® Bit Socket |
| Output Size: | T25 |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D Size: | 22mm |
| H Size: | 73.5mm |
| L Size: | 100mm |
$17.94
1/2 Sq. Dr. Bit Socket TORX® T25 Length 100mm—
$17.94


Description
TORX®
is recognized as one of the three most efficient fastening systems because of their ability to transfer greater torque, reduce load and virtually eliminate tool slippage.
| Input Drive Size: | 1/2" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 100mm |
| Type: | TORX® Bit Socket |
| Output Size: | T25 |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D Size: | 22mm |
| H Size: | 73.5mm |
| L Size: | 100mm |
























