1/2 Sq. Dr. Torsion Bar 17mm x 75Nm Length 228mm
| Input Drive Size: | 1/2" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 228mm |
| Type: | 6 Point Torsion Bar (for tightening only) |
| Output Size: | 17 x 75Nm |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D Size: | 24mm |
| H Size: | 16mm |
| L Size: | 228mm |


Description
| Input Drive Size: | 1/2" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 228mm |
| Type: | 6 Point Torsion Bar (for tightening only) |
| Output Size: | 17 x 75Nm |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D Size: | 24mm |
| H Size: | 16mm |
| L Size: | 228mm |
























