1/2 Sq. Dr. Socket Whitworth 5/16 6 point Length 37mm

| Input Drive Size: | 1/2" |
| Drive shape: | Square |
| Length: | 37mm |
| Type: | 6 Point Whitworth Socket |
| Output Size: | 5/16" |
| Output Shape: | 6pt |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 21.5mm |
| D2 Size: | 22mm |
| H Size: | 11.5mm |
| L Size: | 37mm |

Original: $9.53
-65%$9.53
$3.34

Description

| Input Drive Size: | 1/2" |
| Drive shape: | Square |
| Length: | 37mm |
| Type: | 6 Point Whitworth Socket |
| Output Size: | 5/16" |
| Output Shape: | 6pt |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 21.5mm |
| D2 Size: | 22mm |
| H Size: | 11.5mm |
| L Size: | 37mm |

























