1/2 Sq. Dr. Socket Whitworth 3/16 6 point Length 37mm

| Input Drive Size: | 1/2" |
| Drive shape: | Square |
| Length: | 37mm |
| Type: | 6 Point Whitworth Socket |
| Output Size: | 3/16" |
| Output Shape: | 6pt |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 16.5mm |
| D2 Size: | 21mm |
| H Size: | 9.5mm |
| L Size: | 37mm |

Original: $9.05
-65%$9.05
$3.17

Description

| Input Drive Size: | 1/2" |
| Drive shape: | Square |
| Length: | 37mm |
| Type: | 6 Point Whitworth Socket |
| Output Size: | 3/16" |
| Output Shape: | 6pt |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 16.5mm |
| D2 Size: | 21mm |
| H Size: | 9.5mm |
| L Size: | 37mm |

























