3/8 Sq. Dr. Double Square Metric Socket 13mm
| Input Drive Size: | 3/8" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 27mm |
| Type: | Double Square Socket |
| Output Size: | 13mm |
| Opening: | Double Square |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 21.9mm |
| D2 Size: | 20mm |
| H Size: | 9.5mm |
| L Size: | 27mm |


Description
| Input Drive Size: | 3/8" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 27mm |
| Type: | Double Square Socket |
| Output Size: | 13mm |
| Opening: | Double Square |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 21.9mm |
| D2 Size: | 20mm |
| H Size: | 9.5mm |
| L Size: | 27mm |
























