3/8 Sq. Dr. 6 point Metric Chrome Socket in 15mm

| Input Drive Size: | 3/8" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 28mm |
| Type: | 6 Point Socket |
| Output Size: | 15mm |
| Opening: | 6pt |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 20.8mm |
| D2 Size: | 19.5mm |
| H Size: | 11.5mm |
| L Size: | 28mm |

Original: $7.36
-65%$7.36
$2.58

Description

| Input Drive Size: | 3/8" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 28mm |
| Type: | 6 Point Socket |
| Output Size: | 15mm |
| Opening: | 6pt |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 20.8mm |
| D2 Size: | 19.5mm |
| H Size: | 11.5mm |
| L Size: | 28mm |























