1/2 Sq. Dr. Socket Whitworth 3/4 12 point Length 47mm

| Input Drive Size: | 1/2" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 47mm |
| Type: | Whitworth 12 Point Socket |
| Output Size: | 3/4" |
| Opening: | 12pt |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 44.2mm |
| D2 Size: | 39mm |
| H Size: | 24mm |
| L Size: | 47mm |



Description

| Input Drive Size: | 1/2" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 47mm |
| Type: | Whitworth 12 Point Socket |
| Output Size: | 3/4" |
| Opening: | 12pt |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 44.2mm |
| D2 Size: | 39mm |
| H Size: | 24mm |
| L Size: | 47mm |

























