1/2 Sq. Dr. Chrome 6 Point Metric Socket 38mm

| Input Drive Size: | 1/2" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 47mm |
| Type: | 6 Point Whitworth Socket |
| Output Size: | 38mm |
| Opening: | 6pt |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 49.2mm |
| D2 Size: | 43mm |
| H Size: | 24mm |
| L Size: | 47mm |

Original: $38.34
-65%$38.34
$13.42

Description

| Input Drive Size: | 1/2" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 47mm |
| Type: | 6 Point Whitworth Socket |
| Output Size: | 38mm |
| Opening: | 6pt |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 49.2mm |
| D2 Size: | 43mm |
| H Size: | 24mm |
| L Size: | 47mm |

























