1/2 Sq. Dr. Chrome SAE 6 Point Socket 3/8"
| Input Drive Size: | 1/2" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 37mm |
| Type: | 6 Point socket |
| Output Size: | 3/8" |
| Opening: | 6pt |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 14.6mm |
| D2 Size: | 21mm |
| H Size: | 9mm |
| L Size: | 37mm |
Original: $7.65
-65%$7.65
$2.68

Description
| Input Drive Size: | 1/2" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 37mm |
| Type: | 6 Point socket |
| Output Size: | 3/8" |
| Opening: | 6pt |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 14.6mm |
| D2 Size: | 21mm |
| H Size: | 9mm |
| L Size: | 37mm |
























