1/2 Sq. Dr. Chrome 6 Point Metric Socket 10mm

| Input Drive Size: | 1/2" |
| Drive shape: | Square |
| Length: | 37mm |
| Type: | 6 Point Socket |
| Output Size: | 10mm |
| Output Shape: | 6pt |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 15.3mm |
| D2 Size: | 21mm |
| H Size: | 9mm |
| L Size: | 37mm |



Description

| Input Drive Size: | 1/2" |
| Drive shape: | Square |
| Length: | 37mm |
| Type: | 6 Point Socket |
| Output Size: | 10mm |
| Output Shape: | 6pt |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 15.3mm |
| D2 Size: | 21mm |
| H Size: | 9mm |
| L Size: | 37mm |

























