1/2 Sq. Dr. Chrome Metric 12 Point Socket 28mm

| Input Drive Size: | 1/2" |
| Drive shape: | Square |
| Length: | 43mm |
| Type: | 12 Point Socket |
| Output Size: | 28mm |
| Output Shape: | 12pt |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 37.8mm |
| D2 Size: | 34mm |
| H Size: | 20mm |
| L Size: | 43mm |

Original: $15.30
-65%$15.30
$5.35

Description

| Input Drive Size: | 1/2" |
| Drive shape: | Square |
| Length: | 43mm |
| Type: | 12 Point Socket |
| Output Size: | 28mm |
| Output Shape: | 12pt |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 37.8mm |
| D2 Size: | 34mm |
| H Size: | 20mm |
| L Size: | 43mm |

























