1/2 Sq. Dr. Chrome SAE 12 Point Socket 1.1/16"

| Input Drive Size: | 1/2" |
| Drive shape: | Square |
| Length: | 43mm |
| Type: | 12 Point Socket |
| Output Size: | 1 1/16" |
| Output Shape: | 12pt |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 36.5mm |
| D2 Size: | 33mm |
| H Size: | 19.5mm |
| L Size: | 43mm |

Original: $14.64
-65%$14.64
$5.12

Description

| Input Drive Size: | 1/2" |
| Drive shape: | Square |
| Length: | 43mm |
| Type: | 12 Point Socket |
| Output Size: | 1 1/16" |
| Output Shape: | 12pt |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 36.5mm |
| D2 Size: | 33mm |
| H Size: | 19.5mm |
| L Size: | 43mm |

























