3/4 Sq. Dr. Socket 38mm 6 point 72mm Sleeve Drive

| Input Drive Size: | 3/4" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 72mm |
| Type: | Sleeve Drive Socket |
| Output Size: | 38mm |
| Opening: | 6pt |
| Note: | Sold individually, two are shown in photo to show both ends. |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 56.3mm |
| D2 Size: | 44mm |
| H Size: | 20mm |
| L Size: | 72mm |



Description

| Input Drive Size: | 3/4" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 72mm |
| Type: | Sleeve Drive Socket |
| Output Size: | 38mm |
| Opening: | 6pt |
| Note: | Sold individually, two are shown in photo to show both ends. |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 56.3mm |
| D2 Size: | 44mm |
| H Size: | 20mm |
| L Size: | 72mm |






















