1/2 Sq. Dr. Stud puller 6mm 21mm Hex Length 65mm
Hexagon body design can lessen the excessive load on cages and rollers inside the pullers
| Input Drive Size: | 1/2" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 65mm |
| Type: | Screw and Stud Puller |
| Output Size: | 6mm |
| Opening: | 21mm Hex |
Repair Kit: 4100MRK-6
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D Size: | 24mm |
| H Size: | 21mm |
| L Size: | 65mm |


Description
Hexagon body design can lessen the excessive load on cages and rollers inside the pullers
| Input Drive Size: | 1/2" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 65mm |
| Type: | Screw and Stud Puller |
| Output Size: | 6mm |
| Opening: | 21mm Hex |
Repair Kit: 4100MRK-6
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D Size: | 24mm |
| H Size: | 21mm |
| L Size: | 65mm |
























