1/4 Hex Dr. Nut Setter 8mm 6 point Length 200mm Slide Magnet
Sliding magnet system provides bolt clearance and magnetic function at the same time.
| Input Drive Size: | 1/4" |
| Drive Shape: | Hex |
| Length: | 200mm |
| Type: | Nut Setter with Sliding Magnet |
| Output Size: | 8mm |
| Slide Magnet: | Yes |
| HRC: | 53 |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D Size: | 12.7mm |
| H1 Size: | 4mm |
| H2 Size: | 26mm |
| L Size: | 200mm |
Original: $44.03
-65%$44.03
$15.41


Description
Sliding magnet system provides bolt clearance and magnetic function at the same time.
| Input Drive Size: | 1/4" |
| Drive Shape: | Hex |
| Length: | 200mm |
| Type: | Nut Setter with Sliding Magnet |
| Output Size: | 8mm |
| Slide Magnet: | Yes |
| HRC: | 53 |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D Size: | 12.7mm |
| H1 Size: | 4mm |
| H2 Size: | 26mm |
| L Size: | 200mm |
























