1/4 Hex Dr. Nut Setter 13mm 6 point Length 200mm Slide Magnet
Sliding magnet system provides bolt clearance and magnetic function at the same time.
| Input Drive Size: | 1/4" |
| Drive Shape: | Hex |
| Length: | 200mm |
| Type: | Nut Setter with Sliding Magnet |
| Output Size: | 13mm |
| Opening: | 6 pt. |
| Slide Magnet; | Yes |
| HRC: | 53 |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D Size: | 18mm |
| H1 Size: | 6.5mm |
| H2 Size: | 25mm |
| L Size: | 200mm |
Original: $50.79
-65%$50.79
$17.78


Description
Sliding magnet system provides bolt clearance and magnetic function at the same time.
| Input Drive Size: | 1/4" |
| Drive Shape: | Hex |
| Length: | 200mm |
| Type: | Nut Setter with Sliding Magnet |
| Output Size: | 13mm |
| Opening: | 6 pt. |
| Slide Magnet; | Yes |
| HRC: | 53 |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D Size: | 18mm |
| H1 Size: | 6.5mm |
| H2 Size: | 25mm |
| L Size: | 200mm |
























