1/4 Hex Dr. Nut Setter 12mm 6 point Length 75mm Slide Magnet


Sliding magnet system provides bolt clearance and magnetic function at the same time.

| Input Driver Size: | 1/4" |
| Drive Shape: | Hex |
| Length: | 75mm |
| Type: | Nut Setter with Sliding Magnet |
| Output Size: | 12mm |
| Slide magnet: | Yes |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D Size: | 17mm |
| H1 Size: | 6mm |
| H2 Size: | 26mm |
| L Size: | 75mm |


Original: $37.45
-65%$37.45
$13.11


Description


Sliding magnet system provides bolt clearance and magnetic function at the same time.

| Input Driver Size: | 1/4" |
| Drive Shape: | Hex |
| Length: | 75mm |
| Type: | Nut Setter with Sliding Magnet |
| Output Size: | 12mm |
| Slide magnet: | Yes |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D Size: | 17mm |
| H1 Size: | 6mm |
| H2 Size: | 26mm |
| L Size: | 75mm |


























