1/4 Hex Dr. Nut Setter 10mm 6 point Length 50mm

| Input Drive Size: | 1/4" |
| Drive Shape: | Hex |
| Length: | 50mm |
| Type: | Nut Setter |
| Output Size: | 10mm |
| Opening: | 6pt |
| HRC: | 43 |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D Size: | 14.2mm |
| H Size: | 7mm |
| L Size: | 50mm |



Description

| Input Drive Size: | 1/4" |
| Drive Shape: | Hex |
| Length: | 50mm |
| Type: | Nut Setter |
| Output Size: | 10mm |
| Opening: | 6pt |
| HRC: | 43 |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D Size: | 14.2mm |
| H Size: | 7mm |
| L Size: | 50mm |
























