1/2 Sq. Dr. Nut Grip Metric Chrome Socket in 27mm
| Input Drive Size: | 1/2" |
| Drive shape: | Square |
| Length: | 40mm |
| Type: | Nut Grip Socket |
| Output Size: | 27mm |
| Output Shape: | Nut Grip |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 36.5mm |
| D2 Size: | 33mm |
| H Size: | 16.5mm |
| L Size: | 40mm |

Original: $20.02
-65%$20.02
$7.01

Description
| Input Drive Size: | 1/2" |
| Drive shape: | Square |
| Length: | 40mm |
| Type: | Nut Grip Socket |
| Output Size: | 27mm |
| Output Shape: | Nut Grip |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 36.5mm |
| D2 Size: | 33mm |
| H Size: | 16.5mm |
| L Size: | 40mm |

























