1/2 Sq. Dr. Nut Grip Metric Chrome Socket in 17mm
| Input Drive Size: | 1/2" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 36mm |
| Type: | Nut Grip Socket |
| Output Size: | 17mm |
| Opening: | Nut Grip |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 24mm |
| D2 Size: | 23mm |
| H Size: | 9.5mm |
| L Size: | 36mm |



Description
| Input Drive Size: | 1/2" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 36mm |
| Type: | Nut Grip Socket |
| Output Size: | 17mm |
| Opening: | Nut Grip |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 24mm |
| D2 Size: | 23mm |
| H Size: | 9.5mm |
| L Size: | 36mm |

























