1/2 Sq. Dr. Nut Grip Metric Chrome Socket in 16mm
| Input Drive Size: | 1/2" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 36mm |
| Type: | Nut Grip Socket |
| Output Size: | 16mm |
| Opening: | Nut Grip |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 22.8mm |
| D2 Size: | 22mm |
| H Size: | 9mm |
| L Size: | 36mm |

Original: $13.98
-65%$13.98
$4.89

Description
| Input Drive Size: | 1/2" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 36mm |
| Type: | Nut Grip Socket |
| Output Size: | 16mm |
| Opening: | Nut Grip |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 22.8mm |
| D2 Size: | 22mm |
| H Size: | 9mm |
| L Size: | 36mm |

























