1/2 Sq. Dr. Double Ended Socket 17 x 19mm 6 point Length 48mm
| Input Drive Size: | 1/2" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 48mm |
| Type: | Double Ended 6 Point Wheel Nut Socket |
| Output Size: | 17 x 19mm |
| Opening: | 6pt |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D Size: | 28mm |
| H1 Size: | 15.5mm |
| H2 Size: | 13mm |
| L Size: | 48mm |
Original: $39.48
-65%$39.48
$13.82

Description
| Input Drive Size: | 1/2" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 48mm |
| Type: | Double Ended 6 Point Wheel Nut Socket |
| Output Size: | 17 x 19mm |
| Opening: | 6pt |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D Size: | 28mm |
| H1 Size: | 15.5mm |
| H2 Size: | 13mm |
| L Size: | 48mm |






















