3/8 Sq. Dr. Socket 5/16 6 point Length 32mm Magnet
Standard Magnetic 3/8" Square Drive Impact Socket
| Input Drive Size: | 3/8" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 32mm |
| Type: | 6 Point Socket with Magnet |
| Output Size: | 5/16" |
| Opening: | 6pt |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 13.3mm |
| D2 Size: | 19mm |
| H Size: | 3.5mm |
| L Size: | 32mm |
Original: $25.66
-65%$25.66
$8.98

Description
Standard Magnetic 3/8" Square Drive Impact Socket
| Input Drive Size: | 3/8" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 32mm |
| Type: | 6 Point Socket with Magnet |
| Output Size: | 5/16" |
| Opening: | 6pt |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 13.3mm |
| D2 Size: | 19mm |
| H Size: | 3.5mm |
| L Size: | 32mm |
























