1/2 Sq. Dr. Socket 17mm 6 point Length 38mm Magnet
| Input Drive Size: | 1/2" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 38mm |
| Type: | 6 Point Socket with Magnet |
| Output Size: | 17mm |
| Opening: | 6pt |
| Magnet: | Yes |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 25.7mm |
| D2 Size: | 30mm |
| H Size: | 7.5mm |
| L Size: | 38mm |
Original: $41.19
-65%$41.19
$14.42

Description
| Input Drive Size: | 1/2" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 38mm |
| Type: | 6 Point Socket with Magnet |
| Output Size: | 17mm |
| Opening: | 6pt |
| Magnet: | Yes |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 25.7mm |
| D2 Size: | 30mm |
| H Size: | 7.5mm |
| L Size: | 38mm |






















