3/8 Sq. Dr. Socket 15mm 6 point Length 32mm Thin walled
| Input Drive Size: | 3/8" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 32mm |
| Type: | 6 Point Socket Thin Wall |
| Output Size: | 15mm |
| Opening: | 6pt |
| Thin Walled: | Yes |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 21mm |
| D2 Size: | 21.5mm |
| H Size: | 11mm |
| L Size: | 32mm |


Description
| Input Drive Size: | 3/8" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 32mm |
| Type: | 6 Point Socket Thin Wall |
| Output Size: | 15mm |
| Opening: | 6pt |
| Thin Walled: | Yes |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 21mm |
| D2 Size: | 21.5mm |
| H Size: | 11mm |
| L Size: | 32mm |
























