3/8 Sq. Dr. Socket 10mm 6 point Length 32mm Thin walled
| Input Drive Size: | 3/8" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 32mm |
| Type: | 6 Point Impact Socket |
| Output Size: | 10mm |
| Opening: | 6pt |
| Thin Walled: | Yes |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 14.8mm |
| D2 Size: | 18.5mm |
| H Size: | 7mm |
| L Size: | 32mm |


Description
| Input Drive Size: | 3/8" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 32mm |
| Type: | 6 Point Impact Socket |
| Output Size: | 10mm |
| Opening: | 6pt |
| Thin Walled: | Yes |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 14.8mm |
| D2 Size: | 18.5mm |
| H Size: | 7mm |
| L Size: | 32mm |























