3/8 Sq. Dr. Socket 13mm 6 point Length 22mm Thin walled
| Input Drive Size: | 3/8" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 22mm |
| Type: | 6 Point Short Socket, Thin Wall |
| Output Size: | 13mm |
| Opening: | 6pt |
| Thin Walled: | Yes |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 18.5mm |
| D2 Size: | 21.5mm |
| H Size: | 10mm |
| L Size: | 22mm |
Original: $30.90
-65%$30.90
$10.81

Description
| Input Drive Size: | 3/8" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 22mm |
| Type: | 6 Point Short Socket, Thin Wall |
| Output Size: | 13mm |
| Opening: | 6pt |
| Thin Walled: | Yes |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 18.5mm |
| D2 Size: | 21.5mm |
| H Size: | 10mm |
| L Size: | 22mm |
























