✨ New Arrivals Just Dropped!Explore
3/8 Sq. Dr. Socket 7/16 6 point Length 32mm
Standard 3/8" Square Drive Impact Socket
| Input Drive Size: | 3/8" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 32mm |
| Type: | 6 Point Socket |
| Output Size: | 7/16" |
| Opening: | 6pt |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 17mm |
| D2 Size: | 19mm |
| H Size: | 8mm |
| L Size: | 32mm |
$15.72
3/8 Sq. Dr. Socket 7/16 6 point Length 32mm—
$15.72


Description
Standard 3/8" Square Drive Impact Socket
| Input Drive Size: | 3/8" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 32mm |
| Type: | 6 Point Socket |
| Output Size: | 7/16" |
| Opening: | 6pt |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 17mm |
| D2 Size: | 19mm |
| H Size: | 8mm |
| L Size: | 32mm |
























