3/8 Sq. Dr. Socket with Plastic Protector 17mm 6 point Length 33.3mm Turnable POM cover

| Input Drive Size: | 3/8" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 32mm |
| Type: | Plastic Protector 6 Point Socket |
| Output Size: | 17mm |
| Opening: | 6pt |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 27.3mm |
| D2 Size: | 25mm |
| H Size: | 12mm |
| L Size: | 33.3mm |

Original: $101.22
-65%$101.22
$35.43

Description

| Input Drive Size: | 3/8" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 32mm |
| Type: | Plastic Protector 6 Point Socket |
| Output Size: | 17mm |
| Opening: | 6pt |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 27.3mm |
| D2 Size: | 25mm |
| H Size: | 12mm |
| L Size: | 33.3mm |

























