3/8 Sq. Dr. Socket 1/2 6 point Length 32mm
Standard 3/8" Square Drive Impact Socket
| Input Drive Size: | 3/8" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 32mm |
| Type: | 6 Point Socket |
| Output Size: | 1/2" |
| Opening: | 6pt |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 19.5mm |
| D2 Size: | 22mm |
| H Size: | 10mm |
| L Size: | 32mm |
Original: $16.98
-65%$16.98
$5.94

Description
Standard 3/8" Square Drive Impact Socket
| Input Drive Size: | 3/8" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 32mm |
| Type: | 6 Point Socket |
| Output Size: | 1/2" |
| Opening: | 6pt |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 19.5mm |
| D2 Size: | 22mm |
| H Size: | 10mm |
| L Size: | 32mm |
























