3/8 Sq. Dr. Socket with Plastic Protector 8mm 6 point Length 33.3mm Turnable POM cover
| Input Drive Size: | 3/8" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 32mm |
| Type: | Plastic Protector 6 Point Socket |
| Output Size: | 8mm |
| Opening: | 6pt |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 15.7mm |
| D2 Size: | 22mm |
| H Size: | 6mm |
| L Size: | 33.3mm |
Original: $87.81
-65%$87.81
$30.73

Description
| Input Drive Size: | 3/8" |
| Drive Shape: | Square |
| Length: | 32mm |
| Type: | Plastic Protector 6 Point Socket |
| Output Size: | 8mm |
| Opening: | 6pt |
Product Dimension (Refer Line Drawing Image):
| D1 Size: | 15.7mm |
| D2 Size: | 22mm |
| H Size: | 6mm |
| L Size: | 33.3mm |
























